Ozimska 4/7, 45-057 Opole, Polska
514 362 606
biuro@estilab.pl

Projektowanie etykiet

Created with Sketch.

Projektowanie etykiet na produkty

Drukarnia etykiet samoprzylepnych Estilab, oprócz usługi druku cyfrowego, oferuje również usługi projektowania etykiet. Projekty etykiet wykonują doświadczeni graficy, którzy mają już na swoim koncie setki projektów etykiet dla różnych branż. Ich wiedza na temat dopasowania etykiety do specyfiki produktu pozwala projektować etykiety, które są najlepszą wizytówką firmy i pomagają docierać do kolejnych klientów. Warto skorzystać z ich wsparcia, gdyż samodzielne projektowanie etykiet może przynieść wiele szkód dla firmy.

Projektowanie etykiet – dlaczego to ważne?

Etykiety na produktach mają do spełnienia kilka ważnych funkcji. Etykiety pełnią rolę informacyjną, przekazując informacje na temat produktu, jego składu, producenta, warunków przechowywania itp. To jednak nie jedyna ich funkcja, a w wielu przypadkach dla firmy ma ona mniejsze znaczenie. Znacznie ważniejszy jest fakt, że etykiety na produktach pełnią funkcję marketingową. Można wręcz powiedzieć, że etykiety są niemym sprzedawcą, bo to one mają moc przyciągania i wzbudzania zainteresowania u potencjalnego kupującego.

Etykiety stają się zatem ważnym elementem strategii komunikacji marketingowej firmy i są jednym z ważniejszych elementów identyfikacji wizualnej marki. Projekt etykiety musi zatem brać pod uwagę przede wszystkim dopasowanie kolorystyki i fontu do specyfiki branży i produktu. Produkty premium wymagają etykiet jakości premium, często uszlachetnianych lakierem, w stonowanych, szlachetnych kolorach, niekiedy z dodatkiem złota. Etykiety na produkty budżetowe często mają etykiety mocno kontrastowe, z dużymi napisami, krzykliwe, by łatwiej rzucały się w oczy.

Dobrze zaprojektowana etykieta – co to znaczy?

Biorąc pod uwagę miejsce, jakie ma etykieta w całej strategii marketingowej firmy, warto zlecić projekt etykiet specjalistom. To oni, projektując etykietę na opakowanie, słoik czy butelkę, biorą pod uwagę wszystkie istotne czynniki i tworzą projekt etykiety idealnie wpisujący się w strategię marketingową firmy. W efekcie powstaje projekt etykiety, który jest dopasowany do produktu, rodzaju opakowania, na którym ma być naklejona oraz grupy docelowej, do której ma trafić.

Zobacz, jakie etykiety już zaprojektowaliśmy i przekonaj się, że nasi projektanci mają odpowiednie doświadczenie, by zaprojektować etykiety dla Twoich produktów. Nie jest ważne, czy będą to etykiety na słoiki, butelki, pudełka czy inne etykiety na opakowania. Ważne, że będą to etykiety, które spełnią wszystkie opisane wyżej warunki i patrząc na gotowy wydruk etykiety będziesz mógł z całą pewnością potwierdzić, że jest to etykieta dobrze zaprojektowana. Skontaktuj się z nami, by ustalić szczegółowe warunki współpracy, zamów projekt oraz druk etykiet i przekonaj się, że warto z nami współpracować.