Ozimska 4/7, 45-057 Opole, Polska
514 362 606
biuro@estilab.pl

Etykiety na butelki

Created with Sketch.

etykiety na butelki, etykiety na wodę mineralną, etykiety na napoje,Etykiety na butelki są naprawdę niesamowicie ważnym narzędziem nie tylko informacyjnym, ale także marketingowym. Elementy, które zawierać powinna etykieta konkretnego produktu są wymienione dokładnie w ustawach i to nie tylko w prawie polskim, ale także w prawie unijnym. Na pewno najbardziej rygorystyczne przepisy są związane bezpośrednio z produktami spożywczymi. Pewne informacje znaleźć się muszą na absolutnie każdej etykiecie oraz także opakowaniu. Wówczas jest to niezależne od samego rodzaju produktu.

Etykiety na butelki zawierać muszą wiele informacji. Na pewno musi się na niej znaleźć to co się znajduje w opakowaniu, a do tego także kto produkt wyprodukował. Etykieta na produktach zawierać musi nazwę produktu wyraźną oraz także nazwę jak i także adres firmy, która wyprodukowała go czy też sam adres importera. Informacje, które się znajdują na etykiecie muszą być czytelne jak i także łatwe do znalezienia. Poza tym wszystko to musi być jasne jak i także zrozumiałe. Klient w żadnym wypadku nie może zostać wprowadzony w błąd przez błędne oraz także niejasne oznakowanie produktu.

Prawo w naszym kraju określa dodatkowo wszelkie etykiety, które napisane muszą być w polskim języku oraz posiadać oznaczenia dodatkowe, które są wymagane przez przepisy odrębne. Chodzi na przykład o znak bezpieczeństwa, znak zgodności jak i także innych ważnych informacji. Jak widać drukarnie produkujące etykiety różnego rodzaju muszą postępować zgodnie z przepisami.