Ozimska 4/7, 45-057 Opole, Polska
514 362 606
biuro@estilab.pl

Etykiety dla branży spożywczej

Created with Sketch.

Etykiety dla branży spożywczej są bardzo często niezastąpionym elementem sklepów i to nie tylko tych spożywczych. Sklepy spożywcze są bardzo specyficznym miejscem. Bywamy w nich bardzo często, bo nawet osoby, które starają się robić większe zakupy rzadziej, to i tak będą po bułki czy świeże pieczywo. Bardzo  charakterystyczną cechą sklepów spożywczych jest fakt, że klienci starają się w nich przebywać możliwie jak najkrócej. Zwykle biegamy między półkami, na pamięć pamiętając gdzie znajdują się produkty, których potrzebujemy.

To właśnie sprawia, że etykiety dla branży spożywczej powinny być dobrze widoczne, wskazując nam jasny przekaz. Nikt nie lubi przecież stać przed półką i zastanawiać się z jakim produktem ma do czynienia, w jakiej cenie, jaki jest jego skład i tak dalej. Jest to zwykle kwestia naszego komfortu podczas zakupów, ale też po. Jednak szczególne znaczenie ma to w przypadku osób ze szczególnymi wskazaniami dietetycznymi, które muszą wiedzieć jakie składniki zawiera dany produkt.

Etykiety dla branży spożywczej mają również szczególne znaczenie w odniesieniu do osób starszych i słabowidzących, które to osoby mogą czuć się nawet wykluczone, jeśli potrzebna im informacja będzie zbyt małym drukiem lub gdy będzie niedostatecznie widoczna. Dużą zaletą etykiet jest to, że mogą być one samoprzylepne, przez co ich umiejscowienie w danym miejscu jest bardzo proste i za razem skuteczne. To duża zaleta, która oszczędza nam czas, a także nakład pracy. Etykiety mają wiele zastosowań, warto to sprawdzić!